#НІЛДІКЕНІШІНІҢТАРИХЫ

👩‍🦱Амалбекова Марал 2.12.1956 ж. Өспен ауылында дүниеге келген. 🏢1974 ж. Өспен ауылының орта мектебін бітірген.

✓1976-1980 ж.ж. Жезқазған педагогикалық институтының филологиялық факультетінде «Орыс тілі және әдебиеті» мамандығы бойынша бітірген.

✓Еңбек жолын Жезқазған қ. №21 ОМ орыс тілі және әдебиеті мұғалімі болып бастаған.

✓1984-1998 ж.ж. О. Байқоңыров атындағы Жезқазған университетінің оқытушысы, аға оқытушысы, орыс тілі кафедра меңгенушісі болып жұмыс істеген.

1998 жылдан бері Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ-де жұмыс істейді.

✓1993 ж. филология ғылымдарының кандидаты ғылыми дәрежесін алу үшін жазылған диссертациясын қорғаған.

✓2010 ж. филология ғылымдарының докторы ғылыми дәрежесін алу үшін жазылған «Қос тілдес публицист тұлғаның феномені (лингвокультурологиялық және салыстыру аспекті)» тақырыбындағы диссертациясын қорғаған. 💥Ғылыми дәрежесі: Филология ғылымдарының  докторы, профессор. 125 ғылыми жарияланымы бар.

#шетмузей

#Сәкенмузей